Víkendové vítězství mužů B

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Muži.

V neděli 13.9.2020 jsme na naše hřišti přivítali soupeře z Chropyně. Utkání bylo od začátku vyrovnané a oba celky se střídaly ve vedení. Poločasové vedení o dvě branky bylo odměnou za zpřesnění střelby útočníků a obrana po změně v systému začala dělat méně chyb. Ve druhém poločase jsme neustále udržovali vedení o 3–4 branky a naši hráči zápas zkušeně dovedli do vítězného konce. Soupeři děkujeme za předvedený výkon.

Svinov – Chropyně 21:17 (12:10)

Sestava: Vláďa, Mirek, Denis, Martin, Ondra, Petr, Tomáš B., Víťa, Marek, Tomáš K.

Celý článek

Ligové áčko získalo doma pouze polovinu bodů

V sobotu 12.9.2020 jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Čakovic. Začátek utkání nám tentokrát vyšel a v 8. minutě jsme vedli 5:1. Potom jsme sice nechali soupeře snížit až na 7:4, ale poté již jsme opět zpřesnili střelbu, brankář s obranou zavřeli branku a výsledkem bylo poločasové vedení o 7 branek. Ve druhém poločase jsme vedení ještě navýšili a závěr utkání se již dohrával a víceméně jsme prostřídali celou základní sestavu.

V neděli 13.9.2020 přijelo na naše hřiště družstvo Tymákova. I tentokrát nám začátek utkání vyšel a záhy vedli jsme 2:0, ale soupeř to byl tentokrát velmi kvalitní a brzy skóre utkání otočil. Poločasový stav byl ještě přijatelný a ve 40. minutě byl stav skóre stále o dvě branky (11:13), a bylo o co hrát. Potom však našim hráčům začaly ubývat síly a soupeř se dostal do vyššího vedení, které si již zkušeně ohlídal. Musím sportovně uznat, že soupeř byl tentokrát lepší. Děkujeme soupeřům za odehrané utkání.

Svinov – Čakovice     23:15 (12:5)

Svinov – Tymákov     15:21  (7:9)

Sestava: Honza Š., Vláďa, Mirek, Honza S., Samuel, Laky, Denis, Kuba, Ondra, Radim, Vojta, Víťa H., Tomáš, Marek, Vít V.

Celý článek

Večerní turnaj starých gard se blíží!

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Muži Oddíl Ženy.

POZOR! ZMĚNA V ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE!

Už toto sobotu 12.9.2020 od 18:00 proběhne tradiční turnaj starých gard. Letošního ročníku se zúčastní oddíly Vítkovic, Staré Vsi nad Ondřejnicí, Studénky a domácího Svinova.

Před samotným turnajem můžete shlédnout naše ligové nebo mládežnické týmy.

Sobotní program na svinovském hazenkářském hřišti je opravdu pestrý.

21:05 Svinov - Stará Ves

Čas utkání 2×15 minut s výměnou stran. Přestávka mezi zápasy 5 minut.

Výsledky budou vyhlášeny ihned po skončení posledního utkání.

Celý článek

Ligovému áčku se vydařil vstup do sezóny

V neděli 23.8.2020 se rozjela nová soutěžní sezóna a muži na našem hřišti přivítali soupeře z Krčína. Jednalo se o první soutěžní zápas od začátku března 2020, což bylo na většině hráčů znát. Začátek utkání byl oboustranně nervózní a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V 16 minutě byl vyrovnaný stav 4:4. Od této chvíle však naše obrana v čele s brankářem „zavřeli branku“ a jelikož naši útočníci několik šancí proměnili, tak jsme šli do kabin s vedením o 3 branky. Ve druhém poločasu již naše obrana nebyla tak suverénní, a soupeř neustále dotahoval náš náskok. Naštěstí pro nás dokázali útočníci vždy v pravou chvíli vstřelit branku a soupeři znovu odskočit. Jak výsledek ukazuje, tak brankové hody se tentokrát nekonaly a to především zásluhou nepřesné střelby útočníků a výborných brankářských výkonů na obou stranách. Myslím, že vítězství našeho družstva bylo zasloužené, leč těžce vybojované. Děkujeme soupeři za předvedený výkon a kvalitní utkání.

Svinov – Krčín 15:12 (7:4)

Sestava: Honza Š., Vláďa, Honza S., Samuel, Laky, Denis, Kuba, Mirek, Radim, Vojta, Víťa H., Tomáš, Marek, Vít V.

Celý článek

Muži mají za sebou přípravný turnaj v Dobrušce

Napsal Jakub Wnetrzak před čtyřmi roky v kategorii Muži.

O víkendu 8.-9. srpna se družstvo mužů zúčastnilo přípravného turnaje v Dobrušce – 33. ročník memoriálu Miloše Linharta.

Celý článek

Svinovský report z celostátního soustředění mládeže

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Mladší žačky Mladší žáci Starší žačky.

3 mladší žáci, 2 mladší žačky, 2 starší žačky a 1 trenérka se zúčastnili v prvním červencovém týdnu celostátního soustředění. Všichni naši účastníci byli společně ve sportovním areálu v Dobrušce. Kromě házenkářského hřiště využívali i beachvolejbalové hřiště, malé tréninkové hřiště, dětské hřiště, travnaté plochy okolo a tělocvičnu. Kluci byli zařazeni k hráčům ze Všenic, Přeštic, Bakova a Rožmitálu. Mladší holky měli smíšené družstvo z Podhorního Újezdu, Krčína, Podlázek, Studénky, Nezvěstiv a Všenic. Starší žačky jezdící každoročně s kamarádkami ze Studénky se přidaly k družstvu Staré Huti.

Týden utekl velmi rychle a kromě nových házenkářských a sportovních zážitků si naši účastníci odvezli i nově navázaná přátelství napříč republikou.

Celý článek

V. ročník turnaje o svinovskou pandu je za námi

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Mladší žačky Mladší žáci.

V neděli 21.6.2020 jsme pořádali 5. ročník Panda turnaje pro mladší žactvo. Špatné počasí nás zahnalo do sportovní haly. Všech 6 družstev si ale dostatečně zahrálo. Naše mladší žačky obsadily pěkné 3. místo. Pro nás je hlavně důležitý pokrok děvčat, který opět od posledního turnaje udělaly.

Celý článek

Turnaj starších žaček v Nelešovicích

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Starší žačky.

Za deštivého počasí odehrály v sobotu 20.6.2020 starší žačky turnaj v Nelešovicích. Byl to takový turnaj na závěr sezóny.

Už od začátku dne bylo zataženo a během turnaje více a více pršelo.

I přes nepříznivý terén jsme obsadily pěkné 3.místo. Holky měly doma co prát a čistit.

Odměnou nám byla domácí skvělá roláda a diplomy.

Celý článek

Starší žačky se zúčastní poháru ČR v Raspenavě

V sobotu 13.6.2020 proběhl na našem hřišti kvalifikační zápas starších žaček s družstvem SK Studénka o postup na Mistrovství ČR.

O poločase svítilo na tabuli skóre 5:5. Obrana šlapala naplno, velkou pochvalu zaslouží brankářka Ema.

Bohužel v útoku jsme měli několik nepřesných střel a to rozhodlo o vítězství soupeře 11:10.  Děkujeme za super zápas a gratulujeme k vítězstvi.

Naše děvčata postupují na Pohár ČR, který se bude konat na začátku září v Raspenavě.

Sestava:

• branka – Ema,
  • obrana – Kiki S., Terka P., Áďa M., Terka K., Klárka H.
  • útok – Terka P., Terka M., Verča H., Verča P., Eliška Z., Danča M.

Report z přátelského utkání Svinov - Vítkovice

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Starší žáci.

V sobotu 13.6. jsme po více jak 4 měsících sehráli přátelské utkání, které jsme si domluvili s oddílem Vítkovic. Mělo se jednat o kategorii starších žáků. Jelikož však starších žáků máme málo a někteří z nich se navíc utkání nemohli zúčastnit, tak jsme družstvo po dohodě se soupeřem doplnili jednak o dorostence, ale také o mladší žáky. V tomto utkání nešlo až tak o výsledek, ale o to, ať si kluci do sytosti po dlouhé pauze zahrají. Musím říct, že utkání  určitě splnilo svůj účel a rádi si ho někdy v budoucnu zopakujeme. Soupeři děkujeme za zápas a předvedený výkon.

Sestava: Matyáš, Denis, Ondra, Dominik, Tomáš, Filip, Robin, Kryštof, Samuel, Vítek

Rozhodčí: Vláďa R.

Děkuji klukům za příjemné sobotní dopoledne!!!

Zápas sezóny je tady!

V sobotu 13.6.2020 od 9:00 odehrají starší žačky jediný zápas jarní části házené ve Svinově proti soupeři ze Studénky.

Jedná se o kvalifikační zápas na mistrovství nebo pohár ČR 2019/2020, které se budou konat v termínu 4. – 6.9.2020.

Přijďte podpořit holky v co největším počtu a vytvořit holkám tak skvělou atmosféru pro co nejlepší výsledek zápasu.

Odveta se odehraje následující víkend ve Studénce.

Nejlepší národní házenkář za rok 2019

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Muži Oddíl.

TR SNH zveřejnila TOP10 mužů seřazené v abecedním pořadí. Slavnostní vyhodnocení a předání ocenění nejlepšího házenkáře za rok 2019 proběhne při příležitosti mezizemského utkáná ČECHY – MORAVA v Bakově nad Jizerou.

V nominaci na nejlepšího národního házenkáře za rok 2019 je svinovský Vojta Beneš!