Muži jsou ve finále ČP!

Napsal Vojtěch Beneš před čtyřmi roky v kategorii Muži.

V neděli 1.3. jsme v nedalekém Pustějově odehráli semifinále Českého poháru za účasti čtyř prvoligových družstev. Postupně jsme se utkali s družstvy Studénky, Podlázek a Krčína.

První utkání jsme odehráli proti Studénce. Po opatrném začátku jsme se postupně dostávali do tempa a výsledkem byl poločasový stav 10:5. Ve druhém poločase jsme si díky produktivitě útočníků stále udržovali 4–5 brankový náskok a zaslouženě vyhráli. Druhé utkání s Podlázkami bylo vyrovnané, ale ve druhém poločase jsme udělali více chyb než soupeř a nakonec jsme v utkání prohráli o 3 branky. Velké problémy nám dělal především útočník Kryštof Kučera, autor 13 branek. Do posledního zápasu s Krčínem jsme vstupovali s vědomím, že k postupu potřebujeme vyhrát minimálně o 3 branky. Od počátku šli kluci za svým cílem a v poločase jsme vedli o kýžené 3 branky. Utkání jsme nakonec dotáhli k zaslouženému vítězství 23:17, což znamená 1.místo na turnaji a postup do finále Českého poháru, které se uskuteční o víkendu 21.3.-22.3. opět v Pustějově.

Výsledky:

• Svinov – Studénka 20:14 (10:5)
  • Svinov – Podlázky 16:19 (8:9)
  • Svinov – Krčín 23:17 (11:8)

Sestava: Štěpis., Vláďa, Mirek, Laky, Honza S., Denis, Ondra, Vojta (22), Radim (17), Víťa (18), Marek (2)

Díky všem klukům za předvedené výkony.  Ačkoliv výkony jednotlivců většinou nehodnotím, tak dnes udělám výjimku. Debut v družstvu mužů si při absenci Samuela a Kuby na obraně odbyl Denis, a rozhodně nezklamal. Kdyby se všichni mladí hráči  takto zapojovali do herní činnosti družstva mužů, bylo by to super. Nelze samozřejmě očekávat, že mladí kluci budou hned hrát, ale pokud dostanou příležitost, tak je třeba ji jak se říká „chytnout za pačesy“.