Hodnocení trenéra starších žaček pro sezónu 2023/2024

Napsal Vojtěch Beneš před třemi měsíci v kategorii Starší žačky.

Od poslední hráčské schůze se toho událo mnoho.  St.  žačky se zapojily do zimní halové ligy. Letos poprvé to bylo formou postupů přes jednotlivá kola napříč oblastmi. Naše družstvo postoupilo až do finále, kde ze západní oblasti postoupily 3 týmy z Plzeňska. Hned v prvním utkání s družstvem Nezvěstic jsme bohužel v brankové přestřelce prohráli a byli odsouzeni bojovat o 3. místo, jelikož družstva Tymákova bylo jasně nejlepší. Což se nám podařilo a přivezli jsme si bronzové medaile.

Během jarní části soutěže se na našem hřišti uskutečnil superpohár st.žaček. V družstvu Severní Moravy bylo 6 našich hráček+2 Chropyňské, které byly tak napůl naše. Finále tohoto turnaje obstaraly družstva zap. Čech a severní Moravy, což bylo vlastně Tymákov proti Svinovu. Těsná porážka 3:5 ve zkráceném čase a vyrovnaný průběh utkání nám dával jistou naději do dalších jarních bojů.

Oblastní přebor Sm.oblasti  družstvo A vyhrálo bez ztráty jediného bodu a suverénně postoupilo na MČR do Dobrušky.

stzacky_2023_nahled

B C D E F Skóre Body Poř.
Raspenava  xxx  7 : 23  22 : 18  9 : 6  14 : 18  15 : 26  67 : 91  4.
Svinov  23 : 7  xxx  23 : 9  15 : 6  21 : 13  13 : 15  95 : 50  2.
Vracov  18 : 22  9 : 23  xxx  3 : 4  11 : 16  9 : 23  50 : 88  6.
Bakov n/J.  6 : 9  6 : 15  4 : 3  xxx  15 : 19  8 : 23  39 : 69  5.
Dobruška  18 : 14  13 : 21  16 : 11  19 : 15  xxx  13 : 22  79 : 83  3.
Tymákov  26 : 15  15 : 13  23 : 9  23 : 8  22 : 13  xxx  109 : 58  10  1.

Jednoznačné výsledky z prvního dne nás a Tymákova dávaly tušit, že sobotní dopolední utkání rozhodne o 1. místě. Svinov za podpory svých fanoušků do utkání vstoupil velmi dobře, ale Tymákov se nás držel, pokud jsme dali branku, tak vždy dorovnal. Stejně tak v poločase, kdy šestkou po čase dorovnal Tymáková na poločasových 8:8 = drama do druhého poločasu. Bylo škoda, že když jsme vedli a měli šanci odskočit na 2 branky, tak se to nepovedlo. Do 15. minuty druhého poločasu to bylo jako v první půlce. Bohužel ztráty 3–4 míčů v jedné řadě dokázal využít soupeř k vedení. Nás začaly pronásledovat tyčky a Tymákov v závěru navýšil rozdíl na 2 branky. Rozhodně to bylo jedno z nejlepších utkání, co jsme za celou sezonu předvedli. Do základu se zapojilo 9 hráček, ale celé mistrovství si nakonec zahrálo 16 hráček z 22 přítomných.

Takže 2. místo na MČR, vyhlášení jednotlivých postů: Linda Černochová nejlepší brankářka, Barbora Kolencová 2. nejlepší obránkyně a zároveň nejužitečnější hráčka, Elen Maštalířová 2. nejlepší útočnice.

O družstvo se starali trenéři Klára Benešová, Lucie Mužíková a Milan Beneš.