Z venkovního dvojkola 3 body

Napsal Vojtěch Beneš před dvěma týdny v kategorii Muži.

TJ Nýřany – TJ Sokol Svinov 12:12 (4:5)

Další dvě ligová kola jsme odehráli v Čechách na hřištích soupeřů. V sobotu jsme zavítali do Nýřan. Domácí družstvo mělo po podzimu jen 3 body a krčilo se na dně ligové tabulky. Začátek jarní části soutěže jim však vyšel a vyhráli všechny 4 dosavadní utkání. Soupeř dle očekávání nastoupil v plné síle a dala se očekávat útočná házená s velkým množstvím branek. Opak však byl pravdou. Ve 20. minutě byl stav skóre 0:3 v náš prospěch a jen díky naší střelecké nemohoucnosti jsme nevedli daleko větším rozdílem. Poté přece jen našel soupeř recept na naši obranu a do šaten se šlo za stavu 4:5 pro naše družstvo. Začátek druhého poločasu nám opět vyšel a ve 48. minutě jsme vedli 7:10. Poté poslal soupeř na hřiště do útoku čerstvé síly, a začal pomalu stahovat náš náskok. V poslední minutě se soupeř dostal poprvé v utkání do vedení. Naše vyrovnání přišlo po uplynutí základní hrací doby ze správně nařízeného šestimetrového hodu. Dle mého názoru spravedlivá remíza. Děkujeme soupeři za zajímavý zápas. Utkání řídil p. Adámek.

Baník Most NH – TJ Sokol Svinov 21:22 (11:11)

Po sobotním zápase nás čekal ještě přejezd do Mostu, kde jsme v neděli odehráli další ligový zápas. Domácí bojují o záchranu a posílení sobotním vítězstvím nad družstvem MS Brno chtěli bodovat naplno i v tomto utkání. Od začátku utkání jsme byli stále ve vedení o 1–2 branky. Oproti sobotnímu utkání byli naši útočníci o dost produktivnější. Naší obraně však postupem času začali dělat problémy pohybliví útočníci soupeře. Poločas nakonec skončil smírně 11:11. Ve druhém poločasu byly oba útoky nadále produktivní a bylo otázkou času, zda nějaká obrana dokáže zastavit brankový příděl. Nakonec se to povedlo našemu družstvu a cca 5 minut před koncem jsme se ujali vedení 18:21. Závěr utkání jsme si zbytečně zkomplikovali, nicméně jsem zápas dotáhli do vítězného konce. Soupeři děkujeme za předvedený výkon. Utkání s přehledem odřídil p. Rauch.

Sestava: Honza Š., Mirek, Ondra M., Samuel, Vláďa, Ondra V., Radim, Tomáš, Aleš, Marek