Mladší žáci - Komentáře utkání

20.10. Studénka – Svinov 19:8 (12:2)

Poslední zápas nás čekal ve Studénce, která suveréně vede tabulku a zatím neutrpěla žádnou porážku. Nastoupili jsme bez Matyho což velmi oslabilo náš tým, ale zase se nám vrátil Adam, který po dlouhé nemoci oprášil své házenkářské dovednosti. První poločas jsme velmi trpěli, zejména obrana nastoupila s velkým, mnohdy až zbytečným respektem k soupeři a náš útok se nemohl dostat do zakončení kvůli kvalitní obrané hře domácích. Poločas jsme prohráli 12:2.

O přestávce jsme si domluvili strategii v obraně i v útoku a hned se trefil do branky Adam a svým 1. gólem otevřel skóre 2. poločasu. Obrana předváděla fantastickou hru v druhé polovině utkání. Brankář Kuba chytal velmi dobře a s přesnými rozehrávkami jsme se dostávali do útoku, kde si Adam se Samem dokázali poradit s obranou hrou soupeře. Rovněž se dokázal prosadít i Vítek, i když se stěstím střelbou na první tyč. Nemůžu opomenout výkon Dominika M., který bojovností vybojoval mnoho míčů při špatné rozehrávce soupeře a byl důležitou součástí útoku.

Obrana s Danem, který ve druhé půli předváděl výtečné bloky, Tomem, který nedovolil útočníkům vykročit ven z brankoviště a Ríšou s přesnými rozehrávkami, tvořili fantastickou házenkářskou podívanou. K tomu se rovněž přidal Dominik L. svou bojovností a vybojoval důležitý balón, ze kterého jsme hned střelili krásný gól.

Zápas skončil 19:8, z čehož plyne, že poločas jsme tedy prohráli jen 7:6 a kluci si uvědomili, že se dá hrát i proti staršímu soupeři, pokud drží pospolu jako tým.

Všem klukům děkuji za pěkný výkon ve druhé půli a těším se na jarní část sezóny, kde pevně věřím předvedeme výkon druhého poločasu i na domácí půdě.

Nejlepší hráč byl zvolen obránce Brandejský Tomáš.

Střelci branek: Sam 4, Adam 3, Vítek 1

13.10. Kokory – Svinov 23:14 (12:8)

V sobotu kluci jeli na asfaltové hřiště do Kokor u Přerova. Protože trenér Honza byl nemocný zastoupil jej trenér Kuba.

Nejlepší hráč byl zvolen brankář Miřacký Jakub.

Střelci branek: Sam 7, Maty 7

7.10. Svinov – Chropyně 26:8 (14:4)

V neděli jsme přivítali soupeře z Chropyně a hned jsme si spravili chuť ze sobotní prohry v Oseku. Hned ze začátku hry jsme se dostali do vedení a zbytek zápasu jsme využili k nácviku systémů a zlepšení střelby. Obrana zase trénovala vynášení balónů a bránění útočníků „čistě“, abychom nevytvářeli trestné hody před naší brankou.

Nejlepší hráč byl zvolen Daniel Fojtů.

Střelci branek: Sam 11, Maty 7, Vítek 8

6.10. Osek n. Bečvou – Svinov 20:13 (11:6)

V sobotu jsme vyjeli na zápas do Oseku nad Bečvou. V úvodu zápasů nám soupeř rychle utekl a po zbytek zápasu držel s přehledem náskok. My ve druhém poločase zlepšili obranou hru a v útoku se začalo dařit především Víťovi, který se v druhém poločase rozstřílel.

Nejlepší hráč byl zvolen Vít Kuzník.

Střelci branek: Sam 3, Maty 3, Vítek 7

30.9. Vítkovice – Svinov 22:9 (11:5)

První zápas na venkovním hřišti jsme odehráli za slunečného, ale chladného počasí v Ostravě – Vítkovicích. Domácí tým Vítkovic nastoupil ve velmi silné sestavě 12 dětí. My jsme nastoupili v menším počtu, ale se stejnou chutí předvést kvalitní výkon a vše co jsme se dosud na tréninzích naučili. Soupeř ovšem disponoval starším družstvem a kluci měli spoustu práce, jak v útoku, tak v obraně, aby si poradili se soupeřovou kombinací. Poločas skončil 11:5, o přestávce jsme si vysvětlili chyby a nastoupili jsme do druhého poločasu. Zápas skončil 22:9.

Je zapotřebí pochválit předvedenou útočnou kombinační i individuální hru všech našich útočníků. Pouze bude třeba vylepšit střelbu, která v mnoha situacích byla špatná.
Obranná hra nám dělá větší problémy, ale i přesto kluci každým zápasem rostou v lepší a lepší obránce.
Brankář nám pomohl chytit hodně trestných hodů soupeře, ale při rozehrávání a přechodu do útoku jsme měli problémy ve špatných přihrávkách a technických chybách jako pohnutí nohou nebo nedodržení 4 metrů.

Věřím, že kluci se v zápase naučili spoustu nových věcí, které postupně budeme na tréninku rozvíjet.

Nejlepší hráč byl zvolen Samuel Hořínek.

Střelci branek: Sam 6, Maty 1, Vítek 2

23.9. SVINOV – STUDÉNKA 8:21 (2:10)

V neděli po těžkém sobotním utkání jsme přivítali soupeře ze Studénky. Studénka zatím neprohrála žádný zápas a tudíž jsme tušili, že tento zápas bude ještě těžší než zápas předchozí. Naneštěstí se naše předtucha vyplnila a poločas skončil výsledkem 2:10, zejména díky velmi dobrému výkonu soupeřova brankáře. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, ale je třeba podotknout, že kluci hráli proti starším klukům, kteří už mají za sebou odehráno mnoho utkání. Utkání skončilo výsledkem 8:21, ale chválím všechny naše hráče za bojovnou hru do konce zápasu a doufám, že nabyli spousty zkušeností při porovnávání sil s většími soupeři.

Nejlepším hráčem byl zvolen Samuel Hořínek.

Střelci branek: Sam 2, Maty 3, Víťa 3

22.9. SVINOV – KOKORY 29:21 (13:9)

V sobotu jsme se utkali s družstvem z Kokor. V utkání se nám velmi dařilo při střelbě, což prakticky dokazuje vysoký výsledek utkání. Oba útoky byly velmi kvalitní a vysoké tempo hry skončilo rozdílem 29:21. Utkání bylo velmí těžké a stálo nás spousty sil, ale odměnou nám byly vybojované 2 body za výhru.

Nejlepším hráčem byl zvolen Dominik Musial za velmi aktivní obranou hru.

Střelci branek: Sam 9, Maty 14, Víťa 6

16.9. SVINOV – STARÁ VES 14:8 (4:5)

Třetí zápas se zase odehrál na domácím hřišti a tentokrát proti nám nastupoval soupeř ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Do zápasu jsme nastoupili opět v „odvážné“ sestavě sedmi hráčů. Celý první poločas nás trápila slabá střelecká aktivita, ovšem obrana bravurně držela naši naději na první vítězství v sezóně. Výsledkem byl poločas 4:5. O přestávce jsme se poradili „jak na ně“ a druhý poločas jsme s přehledem zvládli jak v útoku, tak v obraně. Nastříleli jsme ve druhé půli 10 gólů a vyhráli 14:8.

Nejlepším hráčem byl zvolen Maty Kotara za velmi bojovný a produktivní výkon.

Střelci branek: Sam 8, Maty 6

8.9. SVINOV – OSEK NAD BEČVOU  11:17 (6:7)

Druhý zápas jsme opět hráli na domácím hřišti a tentokrát k nám zavítal soupeř z Oseku n. Bečvou. Zápas oba týmy hráli „pouze“ v sedmi hráčích a za deštivého počasí. Poločas skončil rozdílem 6:7. Do druhé půle utkání nastoupil soupeř mnohem lépe a odskočil na rozdíl 3 branek. Špatná střelecká koncovka a velmi dobrá obraná hra soupeřova týmu skončila výsledkem 11:17.

I přes prohraný zápas zaslouží chlapci pochvalu za bojovný výkon.

Střelci branek: Sam 8, Víťa 1, Maty 2

6.9. SVINOV – VíTKOVICE    12:17 (6:9)

V prvním zápase jsme hostili na našem hřišti družstvo z Vítkovic. Soupeř se ze začátku utkání rychle ujal vedení, ovšem náš útok se postupně začal taky prosazovat a výsledkem 1. poločasu bylo skóre 6:9. Na začátku 2. poločasu jsme vletěli plní čerstvých sil a ze dvou rychlých útoků jsme snížili na rozdíl jediné branky. Soupeř si však náskok pohlídal a zápas skončil za stavu 12:17.

Nejlepším hráčem byl zvolen Kuba Miřacký, který držel domácí tým ve hře o vítězství celý zápas.

Střelci branek: Sam 6, Maty 4, Víťa 1, Adam 1